Rektorovo obraćanje studentima za...

Ispred Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli osobna mi je čast i zadovoljstvo zaželjeti vam uspješnu i nadasve sigurnu novu akademsku godinu.
Prošlih smo godina bili svjedoci mnogih izazova od kojih su i danas mnogi prisutni. Nadamo se da će nova akademska godina biti ipak manje izazovna i manje neizvjesna u odnosu na godine prije. Pred vas će biti novi ispitni i životni izazovi za koje sam siguran da cete ih
uspješno svladati. Iako nikada nije bilo lako studirati, svi mi koji smo bili studenti znamo koji su izazovi studentskog života, posljednjih su godina, uslijed velike neizvjesnosti i društvenih transformacija, izazovi pred našim studentima svakako još i veci. Snagom volje i odlućnošću,
naši su se studenti uspješno nosili sa svakim izazovom koji je pred njih postavljen. Siguran sam da će tako biti i u budućnosti u novoj akademskoj godini.

Posebice brucošima, našim novim studenticama i studentima, želim uspješan početak akademske godine. To je za njih zasigurno velika životna promjena i naše će Sveucilište učiniti sve kako bi ta promjena za njih bila pozitivna i nagrađujuća za sve. Pritom se oslanjamo na novi model obrazovanja koji razvijamo na našem Sveučilištu znan kao #EvolveUnipu koji pociva na personaliziranom modelu obrazovanja. S tim ciljem,
Sveučilište će pokrenuti postupak izbora (natjecaj) za zainteresirane studentice i studente koji imaju želju i volju prijaviti se za projekt studenata-mentora na studijskom programu na kojem se educiraju.

Studenti-mentori bit će poveznica između svih studenata na studijskom programu i Rektorata kako bi se Sveučilište pravodobno i promptno uključilo u rješavanje problema studenata s ciljem poboljšanja studentskog iskustva. Siguran sam da će takav projekt polučiti pozitivan rezultat i studentsko iskustvo na Sveučilištu u Puli uzdignuti na jednu novu razinu. Ulogu u potpori i osiguranju osobnog razvoja za svakog našeg studenta Sveučilište prihvaća kao svoju moralnu obvezu jer svi moramo biti potpora jedni drugima i investirati u svoj osobni razvoj. Sve velike stvari počinju iz malih stvari. Osobni razvoj nas samih i naših studenata zalog je budućnosti i početak neceg velikog za sve nas, za naše obitelji i za društvo u cjelini. I svi mi imamo podjednako važnu ulogu u tome “velikom” procesu. Ohrabri se i spoznaj (SAPERE AUDE).